Kesä 2017

Maaninka- hölkkä 22.4.

T9 6. Taru Ovaskainen
P11 1. Tuukka Ovaskainen
P13 1. Teemu Ovaskainen

kaikki tulokset

Pm- maastot, Heinävesi 13.5.

T9 9. Jonna Kärnä, 11. Taru Ovaskainen
T11 4. Alisa Kärnä, 5. Iida Heikkinen
T13 4. Emmi Kärnä
T15 4. Nina Kärnä
P10 2. Tuukka Ovaskainen
P12 1. Teemu Ovaskainen

kaikki tulokset

Pahka-Koitto cup, Sonkajärvi 5.6.

Intersport ratajuoksut ja minimaraton 400n, Siilinjärvi 7.6.

T7 5. Taru Ovaskainen
P10 1. Tuukka Ovaskainen
P12 1. Teemu Ovaskainen

kaikki tulokset

Heittokisat, Keitele 10.6.

P15 kuula 4. Veeti Hotti
P15 keihäs 3. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Vattenfall seuracup, Iisalmi 14.6.

P15 kuula 3. Veeti Hotti
P13 1000m 1. Teemu Ovaskainen
P11 1000m 1. Tuukka Ovaskainen
T13 60m 4. Neea Laukkanen
T13 korkeus 2. Pinja Mähönen
T11 viesti 4x50m 5.
T13 viesti 4x100m 3.

kaikki tulokset

LähiTapiola kuula ja 1000m, Siilinjärvi 21.6.

T9 1000m 5. Taru Ovaskainen
P11 1000m 2. Tuukka Ovaskainen
P13 1000m 1. Teemu Ovaskainen

kaikki tulokset

Maastojuoksukisat, Sonkajärvi 26.6.

Keihäskarnevaalit-Juniorikisa, Pihtipudas 28.6.

P15 21. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Eukon ja ukon hölkkä, Sonkajärvi 30.6.

Keihäskarnevaalit-Leirikisa, Pihtipudas 1.7.

P15 18. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Pahka-Koitto cup 2.osakilpailu, Vieremä 3.7.

tulokset

Visa-Veto-Vire seuraottelu, Iisalmi 5.7.

P14 kuula 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Seurakisat, Nilsiä 20.7.

P15 keihäs 1. Veeti Hotti
P15 pituus 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Piirihuipentuma, Kuopio 12.8.

T12 korkeus 2. Pinja Mähönen
P14 100m 4. Veeti Hotti
P14 kolmiloikka 3. Veeti Hotti
P14 kuula 4. Veeti Hotti
P14 keihäs 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

K-Market cup 1. osakilpailu, Vieremä 7.8.

T9 kuula 4. Siiri Heikkinen
T9 40m 6. Siiri Heikkinen
T11 kuula 1. Iida Heikkinen
T11 60m 1. Iida Heikkinen
P15 kuula 1. Veeti Hotti
P15 100m 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

K-Market cup 2. osakilpailu, Vieremä 9.8.

T3 60m 5. Annu Murtola
T5 100m 8. Tessa Hynynen, 17. Annika Hynynen
P5 100m 1. Veikko Sirviö, 3. Arttu Väänänen
T7 100m 1. Iita Hynynen, 7. Nelli Hynynen 16. Pinja Hynynen
T7 pituus 4. Iita Hynynen, 13. Nelli Hynynen, 16. Pinja Hynynen
P7 100m 3. Reittu Savolainen, 4. Topi Sirviö
P7  pituus 2. Topi Sirviö, 3. Reittu Savolainen 
T9 200m 1. Heta Sirviö, 6. Siiri Heikkinen
T9 pituus 3. Heta Sirviö, 7. Siiri Heikkinen
T11 200m 1. Iida Heikkinen
T11 pituus 1. Iida Heikkinen
T13 400m 3. Siiri Sirviö
T13 pituus 2. Siiri Sirviö
P15 400m 1. Veeti Hotti
P15 pituus 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

K-Market cup 3. osakilpailu, Vieremä 15.8.

P7 200m 2. Reittu Savolainen
P7 keihäs 3. Reittu Savolainen
T9 400m 4. Siiri Heikkinen
T9 keihäs 2. Siiri Heikkinen
T11 800m 1. Iida Heikkinen
T11 keihäs 2. Iida Heikkinen
P15 800m 1. Veeti Hotti
P15 keihäs 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Seurakisat 3-7v. 14.8. ja 21.8., Sonkajärvi

Seurakisat 8-15v. 16.8. ja 23.8., Sonkajärvi