Kesä 2018

PM-maastot, Kiuruvesi 19.5.

T9 8. Taru Ovaskainen
P11 1. Tuukka Ovaskainen
P13 1. Teemu Ovaskainen
N19 1. Maarit Heiskanen
N 2. Mari Heiskanen

kaikki tulokset

Helluntain piirikunnalliset, Kaavi 20.5.

P15 keihäs 1. Veeti Hotti
P15 kuula 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Intersport Siilinjärvi ratajuoksut ja minimaraton 400m, Lapinlahti 7.6.

T8 400m 1. Taru Ovaskainen
P11 800m 1. Tuukka Ovaskainen
T12 800m 2. Alisa Kärnä
P15 keihäs 2. Veeti Hotti
N17 800m 3. Nina Kärnä

kaikki tulokset

Heittokisat, Juankoski 10.6.

P15 kuula 1. Veeti Hotti
P15 keihäs 1. Veeti Hotti

kaikki tulokset

Seuracup 1. osakilpailu, Lapinlahti 19.6.

P11 1000m 2. Tuukka Ovaskainen
T13 60m 3. Pinja Mähönen
T13 viesti 4x100m 1. Riia Kumpulainen, Alisa Kärnä, Sanni Huttunen, Pinja Mähönen

kaikki tulokset

Seurakisat, Sonkajärvi 25.6.

Maastojuoksukisat, Sonkajärvi 2.7.

XXX Varpaisjärven Yöpuolimaraton, Varpaisjärvi 6.7.

P11 Minimaraton 1m. Miika Huttunen
P17 10km 4. Mikko Huttunen

Minimaraton tulokset
Muut tulokset tästä

SiiPo seiväs, pituus ja pikamatkat- kilpailu, Lapinlahti 10.7.

T13 60m 2. Pinja Mähönen
T13 pituus 3. Pinja Mähönen

Kaikki tulokset

Hannes Junior Games, Kuopio 13.-14.7.

P15 pituus 6. Veeti Hotti
P15 kuula 3. Veeti Hotti
P15 keihäs 3. Veeti Hotti
T13 60m 15. Pinja Mähönen
T13 korkeus 2. Pinja Mähönen
T13 pituus 5. Pinja Mähönen

Kaikki tulokset

PM-huipentuma, Iisalmi 21.-22.7.

T9 1000m 7. Taru Ovaskainen
T11 pituus 8. Anna Rönkkö
T11 60m 7. Anna Rönkkö
P11 1000m 2. Tuukka Ovaskainen
T13 korkeus 1. Pinja Mähönen
T13 pituus 1. Pinja Mähönen
T13 60m 2. Pinja Mähönen
P13 1000m 3. Teemu Ovaskainen
P13 kiekko 2. Teemu Ovaskainen
P15 100m 2. Veeti Hotti
P15 pituus 1. Veeti Hotti
P15 kuula 1. Veeti Hotti
P15 moukari 2. Veeti Hotti
P15 keihäs 1. Veeti Hotti
P15 kiekko 2. Veeti Hotti

Kaikki tulokset

Seurakisat, Sonkajärvi 30.7.

Tuloskisat, Juankoski 31.7.

P15 keihäs 1. Veeti Hotti

Kaikki tulokset

Seuracup 2. osakilpailu, Kuopio 2.8.

P11 150m 2. Tuukka Ovaskainen
T13 pituus 1. Pinja Mähönen (A-luokan tulos)
T13 200m 2. Alisa Kärnä
13-sarja 4x600m 2. Tuukka Ovaskainen, Pinja Mähönen, Teemu Ovaskainen, Alisa Kärnä
T15 300m 4. Emmi Kärnä
N17 800m 13. Nina Kärnä

Kaikki tulokset

Sisuhuipentuma Paltamo, 4.-5.8.

T13 korkeus 1. Pinja Mähönen (A-luokan tulos)

Kaikki tulokset

Seurakisat, Kiuruvesi 9.8.

P15 keihäs 1. Veeti Hotti

Kaikki tulokset

Seurakisat, Kiuruvesi 16.8.

T13 pituus 1. Pinja Mähönen
T13 60m 1. Pinja Mähönen

Kaikki tulokset

Sukeva hölkkä, Sukeva 25.8.

P8 1000m 1. Topi Sirviö
P10 1000m 1. Jeremias Heikkinen
T14 1000m 1. Siiri Sirviö
N 7km 6. Mari Heiskanen
N 7km 7. Maarit Heiskanen
N 7km 10. Anna-Reetta Väänänen
N 7km 11. Sari Heikkinen 

Kaikki tulokset
 

Visan mestaruuskisat, Iisalmi 25.8.

P15 kiekko 1. Veeti Hotti
P15 kuula 1. Veeti Hotti
P15 keihäs 1. Veeti Hotti

Kaikki tulokset

Seurakisa cup, Sonkajärvi 20.8. ja 27.8.

Seurakisa cup, Sonkajärvi 22.8. ja 29.8.

Av TUL:n Järvi-Suomen kyvyt esiin kilpailut, Leppävirta 8.-9.9.

T13 60m 1. Pinja Mähönen 
T13 korkeus 1. Pinja Mähönen
T13 pituus 1. Pinja Mähönen
T13 200m 1. Pinja Mähönen
P15 kuula 3. Veeti Hotti
P15 keihäs 2. Veeti Hotti

Vänärin syyskisat, Kuopio 12.9.

P15 keihäs 3. Veeti Hotti

Huurreheitot, Leppävirta 29.9.

P15 kuula 2. Veeti Hotti
P15 keihäs 1. Veeti Hotti
P15 kiekko 2. Veeti Hotti